İLETİŞİM 05053338959
DUYURU
2019-2020 YILI BESYO VE SPOR LİSESİ YETENEK SINAVLARI HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR. ERKEN KAYIT İMKANLARINDAN YARARLANMAK İÇİN BİZE ULAŞIN LÜTFEN.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Okumak isteyenler

Arkadaşlar bu konumuzda sizlere üniversitelerin BESYO yani Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu bölümlerine nasıl yerleşeceğinizi anlatmak istiyoruz bir çok arkadaşa yararlı olacağını düşünüyoruz.

BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yuksek Okulu) Kaç puan istiyor?

-BESYO taban puanları her üniversiteye göre değişir.Yani okullar taban puanlarını kendileri belirlerler.Bazıları 150 YGS taban puanıyla öğrenci başvurularını kabul ederken bazı okullar 230 gibi YGS taban puanını istemektedirler.

Taban puanın yeterli olmayacağı bilinmeli ve ne kara fazla puan alınırsa o kadar avantajlı olunacağı unutulmamalıdır.

Besyo bölümü sadece ygs sınavında herhangi bir ygs alanından (ygs1-ygs2-ygs-3 vs) barajı geçmenizi taleb eder.

Barajı geçtikten sonra ne yapmalıyım?

-Barajı geçtikten sonra girmek istediğiniz üniversitenin parkurunu araştırıp o parkur üzerine çalışmanız gerekmektedir tabii bu bir BESYO  hazırlık kursu(besyo akademi)na kayıt  olunarak çok daha profesyonel bir  şekilde hazırlanabilir ve kazanma olasılığınızı arttırabilirsiniz.

Hangi Okulları Tercih Etmeliyim ?

-Okul tercihinde yaşadığınız bölgeye en yakın üniversiteyi tercih edin ve YGS puanınızın sizi destekleyeceği okulu tercih edin.Unutmayınız ki yetenekleriniz ölçüsünde ya da geliştirebildiğiniz kadarıyla okul kazanma şamsınız vardır dolayısıyla yetenek seviyenizin üstündeki okullarda mücadale etmektense yetenekelrinizin fark yarattığı okulları tercih emeniz daha faydalı olacaktır.

OBP ve YGS Katkısı Nasıl Olur ?

OBP ve YGS puanı katkısı önemlidir Yerleştirme Puanı hesaplanırken kullanılmaktadırlar.

OBP,0.11 ile çarpılırken

YGS puanı 0.22 ile çarpılmakta,

Yetenek Sınavından alınan puanın sapması 1.17 ile çarpılarak Yerleştirme Puanı ortaya çıkar.

Yazdıklarımızdan anlaşılacağı gibi bu puanların yüksek tutulması gerekmektedir.