İLETİŞİM 05053338959
DUYURU
2019-2020 YILI BESYO VE SPOR LİSESİ YETENEK SINAVLARI HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR. ERKEN KAYIT İMKANLARINDAN YARARLANMAK İÇİN BİZE ULAŞIN LÜTFEN.

Spor Yöneticiliği Bölümü

SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ:

 

Üniversitelerin BESYO Bölümünden biri olan Spor Yöneticiliği Bölümü 4 yıllık eğitim sonucu mezunlarına "Spor Yöneticisi" unvanının verildiği bir bölümdür.Bir çok üniversitede ikinci öğretimi bulunmaktadır.Dolayısyla öğrenci alımı fazla olmaktadır.
Spor Yöneticiliği Bölümünün temel hedefi, ülkemizde sporun yönetiminde söz sahibi olacak yöneticileri, yönetim biliminin temelleri ile yetiştirilmesini sağlamaktadır. 

Bölümün temel amacı: Gerek devlete bağlı, gerekse özel sektör spor kurulusları ve örgütlerinde spor yöneticisi ihtiyacını karşılamaktır.

Spor Yöneticiliği Bölüm,nitelikteki spor yöneticilerini yetiştirirken, programında hukuk, işletme, yönetim ve organizasyon, iletişim, pazarlama gibi ders ve konulara yer vermektedir.

Bölüm mezunları;

- Son yıllarda tüm okullarda verilen Formasyonu alarak Beden Eğitimi Öğretmeni olabilirler.

- GSGM merkez ve taşra teşkilatında öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun hizmet birimlerinde çalışabilirler.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra örgütlerinde yönetici olabilirler.

- Amatör ve profesyonel spor kulüpleri idari yapısı içinde değişik düzeyde yönetici olabilirler.

- Turistik otel ve işletmelerinde, serbest zamanı değerlendirme, spor organizasyonları düzenleme hizmetlerinin yürütülmesinde görev alabilirler.

- Özel spor işletmelerinde sağlıklı yaşam adıyla yer alan faaliyetlerin organizasyonu ve uygulamalarında görev alabilmektedirler.

- Bir spor kulübünün ve örgütünün iktisadi ve ekonomik planlamasını yapabilirler.

- Yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yönetici olarak görev alabilirler.