İLETİŞİM 05053338959
DUYURU
2019-2020 YILI BESYO VE SPOR LİSESİ YETENEK SINAVLARI HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR. ERKEN KAYIT İMKANLARINDAN YARARLANMAK İÇİN BİZE ULAŞIN LÜTFEN.

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü:

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ülkemizin spor alanında ihtiyacı olan nitelikli Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerini yetiştirmektedir.

Üniversitelerde öğretmenlik formasyon dersleri, alan bilgisi ve genel kültür derslerinden oluşan programı, zorunlu ve seçmeli olarak iki bölümden oluşur.

Öğrencilere zorunlu derslerle eğitimleri verilirken, seçmeli derslerle de (tenis, basketbol, istatistik, bio-mekanik, spor psikolojisi, spor sosyolojisi, badminton, ritmik, jimnastik, kaya tırmanışı, dağcılık, yüzme vb.) ilgi duydukları alanlara yönlendirerek gelişmeleri sağlanır.

Ayrıca bölüm öğrencilerinin mesleki bilgilerinin yanında, nitelikli, araştırıcı, problemlere kısa sürede doğru çözümler bulabilen, bilimsel ve teknik gelişmeleri takip edebilen, çağdaş, üretken ve donanımlı bireyler olarak mezun olmalarını sağlar.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır. 

Bu bölümden mezun öğrenciler:

- MEB'e bağlı resmi ve özel okullarda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapabilirler.

- Üniversitelerde Akademsiyen olabilirler.

- Her türlü spor kulüplerinde antrenörlük yapabilirler.

- GSGM de görev alabilirler.

- Turistlik tesislerde görev yapabilirler.

- Devletin değişik kadrolarında görev alabilirler.Polis ve Asker gibi.